Srpen 2007

Jak dát na své stránky počítadlo?

30. srpna 2007 v 1:14 | Trey |  počítadlo
  1. Nejprve se musíte zaregistrovat. A to na http://www.toplist.cz/edit/?a=e. Registrací získáte číselný kod, který budete potřebovat (takzvané ID)
  2. Poté najeďte na hlavní stránku toplistu (tu úvodní) a úplně vpravo v rámečku menu je napsáno Kód na stránku na to klikněte. Pokud je to pro vás moc složité klikněte zde.
  3. Ocitnete se na stránce kde si vytvoříte vaše počítadlo.
  4. Do okna vlevo nahoře vložíte váš čílelný kod získaný registrací, zvolíte typ počítadla a zbytek jsem nechal tak jak to bylo a šlo mi to.
  5. Stiskněte Vypsat kod a objeví se vám nová stránka na které bude pod čarou napsáno několik řádků Html kodu. Ten dejte kopírovat.
  6. Otevřete si váš blog a dejte psát nový článek. Dole je políčko Zobrazit zdrojový kod - klikněte na to. Měla by vám zmizet lišta s úpravou textu.
  7. Pokud se tak stalo vložte těch několik řádků Html kodu získaných na toplistu.
  8. Přepněte zpět zobrazit zdrojový kod a měl by se vám objevit obrázek vámi vybraného počítadla. K němu už můžete normálně cokoliv napsat. A to je vše.

Tým 7

28. srpna 2007 v 23:45 | Trey |  Naruto - obrázky
Nějaké obrázky týmu 7 najdete ještě ve článku Společné. Tady jsou další.Kyuubi

28. srpna 2007 v 23:03 | Trey |  Naruto - obrázky

počítadlo

28. srpna 2007 v 16:24 | Trey |  počítadlo
TOPlist

Zbraně

26. srpna 2007 v 23:02 | Trey |  Naruto - Zbraně
Zvířata/hmyz: Zvířata jsou také považována za zbraně. Vlastnosti některých zvířat se dají změnit chemickými reakcemi, když se použijí speciální pilulky. Inuzuka Kiba má psa Akamaru, který se stává červeným a roste jeho velikost, když se taková specíální pilulka použite. Aburame Shino a jeho klan používají hmyz jako zbraň. Kuchiyose no Jutsu neboli Summoning Technique dovolí uživateli svolat zvířata přes časoprostorové kontinuum. Je mnoho druhů zvířat, které se dají přivolat. Tato dovednost chce školení a velké množství chakry.
Nejznámější přivolaná zvířata:
Hatake Kakashi přivolává Hachininken (8 ninja psů) v čele s Pakkunem.
Maito Gai je schopný svolat želvy, viděli jsme to na začátku Chuuninské zkoušky.
Sarutobi (Třetí Hokage) je schopný svolat Enmu (opice).
Tsunade může svolat slimáka Katsuyu.
Jiraiya a Naruto mohou svolat ropuchy.
Orochimaru může svolat hady (hlavně Mandu).
Kuchiyose no Jutsu je smlouva mezi ninjou a zvířetem. Na svitek ninja napíše vlastní krví své jméno, aby mohl vyvolat nějaké zvíře. Může se stát (jako v případě Naruta s Gamabuntou), že se zvíře nemusí ninjovi podřídit.
Bomby: Jsou v Narutu často používány. Doposud se objevily jen 3 různé typy bomb.
Kouřová bomba je je používána na rozptylování nebo na útěk.
Plynová bomba je jednoduše bomba jedovatého plynu, která způsobí kašlání.
Lehká bomba je na oslepení osoby (Například jako v boji Shikamaru proti Tayuye).
Výbušné lístky: Běžně používaná zbraň. Výbušné lístky jsou kusy papíru s japonským znakem "Baku", jejichž prostředky explodují.
Pilulky: Asi jste překvapeni, ale pilulky jsou také zbraň. Pilulky dovolí uživateli navýšit jeho charku. Také u zvířat způsobují chemickou reakci. Kabuto a Orochimaru používají pilulky krve, které regenerují krev ztracenou v bitvě. Klan Akimichi (Choujiho rodina) používá soubor tří pilulek, které velmi zvětšují schopnosti uživatele a mohou dokonce změnit jejich vzhled.
Fuuma Shuriken: Fuuma shuriken je také známý jako shuriken "Větrný mlýn". Je o hodně větší než normální shuriken a bývá skládací.
Katany: Katana je typ meče používaný jako standardní zbraň pro ANBU členy. Jsou také používány samurajskými tělesnými strážemi Gatou.
Kunai: Kunai je druh základní dýky, všichni ninjové jej používají. Může být používán jako házencí nůž nebo jej lze prostě píchnout do nepřítele.
Shuriken: Shuriken, jinak známý jako hvězdice nebo hvězda, je velmi smrtelná a obyčejně používaná zbraň. Jsou dva typy shurikenů:
Malé, které se snadněji házejí
a již zmíněný Fuuma Shuriken, obrovský shuriken používaný pro rychlé a snadné zabíjení. S Fuuma Shurikenem je ninja pomalý, ale jestliže se trefí, tak jste rychle mrtvý! Fuuma shuriken používají starší a zkušenější Shinobi.
Deštník: Deštníky jsou používány ninji z Mlžné vesnice. Když se deštník roztočí a vyhodí do vzduchu, vyprskne na nepřítele 1000 jehel.
Drát: Dráty jsou jednoduchý tenký kov často přivázaný k kunai nebo shurikenu. Když se hodí ve skupinkách, tak přivážou nepřátele ke stromu nebo skále.
Flétna: Flétny jsou základní hudební nástroje, ale se zvláštními účely. Základní flétnu používala Tayuya ze Zvučné. Když se spojí s chakrou, tak může vytvořit Genjutsu. Tayuya také používá tuto flétnu, aby řídila své svolané pomocníky.
Zanbatou: Zanbatou je extrémně velký meč, používá jej Zabuza. Je speciálně naostřen a zabroušen. Meč sám je vyšší než Zabuza.
Samehada: Toto jméno znamená "kůže žraloka". Tento velký meč používá jako zbraň Hoshigaki Kisame z Akatsuki. Je zabalený v obvazech, pod nimiž jsou připevněné "šupiny", které jsou zformované do tvaru meče.
Jehly: Další zbraní jsou jehly. Ty se můžou buď házet nebo se je také dá do někoho prostě bodnout jak je to u kunaií. Nejvíce je používal Haku.
Srp na řetězu: Srp na řetězu je jakoby dráp. Okraje řetězu jsou naostřené, což z toho dělá více smrtelný nástroj.
Meč Raijin: Toto je legendární zbraň, která bývala používána legendárnimi Hokage. Vypadá jako rukojeť standardního meče, ale ostří zbraně je vyrobeno z čisté elektřiny a je schopné proplout jakýmkoli povrchem, dokonce i přes chakru. Kdysi byl ukraden, ale Sasuke a Naruto jej zničili.
Temarin vějíř: Tento obrovský skládací vějíř je Temarina primární zbraň. Temari může vějíř používat také aby vyvolala velké tornádo
Zdroj:www.naruto-sasuke-sakura.blog.cz. Koukněte tam je to dost dobrej blog.

Úrovně

26. srpna 2007 v 22:59 | Trey |  Seriál Naruto
Třída E: úroveň student Akademie
Třída D: úroveň Genin
Třída C: úroveň Chuunin

Třída B: úroveň Jounin

Třída A: úroveň Kage nebo Jounin

Třída S: Skryté techniky: extrémní úroveň
Zdroj:www.naruto-sasuke-sakura.blog.cz. Koukněte tam je to dost dobrej blog.

Orochimarovy prokleté pečete

26. srpna 2007 v 22:57 | Trey |  Seriál Naruto
Orochimaru obvykle používá prokleté pečetě na své nejmocnější stoupence. Aby mohl Orochimaru aplikovat prokletou pečeť, musí toho, kterému ji hodlé dát, kousnout. Protože má Orochimaru ostré tesáky a natahovací krk, tak je to pro něj relativně jednoduchý úkol. Pečeť se pak objeví někde na těle nositele a ten po té ztratí vědomí. Pokud nositel toto bezvědomí přežije, tak se po té probudí s aktivovanou pečetí do první úrovně a jedná poněkud vztekle. Pečeť funguje tak, že pokud je aktivovaná, násilně čerpá chakru z nositelova těla, tím zvyšuje jeho chakrovou kapacitu vysoce nad úroveň původní hladiny, a tím i zvyšuje jeho fyzickou sílu.
Pečeť má dvě různé úrovně, které se odlišují změnou vzhledu nositele. Když je pečeť nečinná, tak vypadá jako malé černé tetování. Orochimaru má docela velkou zásobu prokletých pečetí, proto je většina jeho oblíbenců nemá stejné (kromě Zvučné čtyřky). Každá pečeť má vždy tři identické značky uspořádané v kruhovém obrazci. Pokud je aktivovaný první stupeň, tak značky začnou žhnout a začnou se opakovaně vytvářet po celém těle nositele. Jak moc se tyto značky rozšíří zavisí na uživateli, účinek pečetě závisí na stupni rozšíření těchto značek po těle. Druhá, finální, úroveň pečetě způsobí, že se černé značky spojí a úplně obalí tělo nositele pečetě. Po té se jeho tělo nepřirozeně změní, u každého jinak s jediným společným rysem - všichni mají žluté oči s černým bělmem (vyjímkou je jen Sasukeho Sharingan). V této úrovni užírá pečeť uživatelovu osobnost, pokud je někdo v druhé úrovni příliš dlouho, tak zešílí. A nejen to, tyto mutace si vybírají daň i na lidském těle. Zkušení uživatelé prokleté pečetě mohou přeměňovat do druhé úrovně podle potřeby jen některé části těla.ářčáářProtože pečetě násilně čerpají chakru z uživatele, často se stává, že ho to při prvním použití pečetě zabije. Jak Orochimaru řekl, tak jen průměrně 10% lidí přežije aplikaci prokleté pečetě. A dokonce i když uživatel přežije, tak pro něj není moc snadné ovládat sílu pečetě. Proto Orochimaru vyvinul Seishingan drogu. Tato droga pomáha tělu si zvyknout na nepřirozené zvýšení síly, ale také zabije toho, kdo ji použije. Aby se tomu tak nestalo, musí se použít Shikokumujin (F - technika Pečetě čtvrté formace černé mlhy), která zabrání smrti a jen udržuje člověka ve stavu podobnému smrti.ářčáářOrochimaru vyvinul prokleté pečetě během pokusů, které prováděl na vězni jménem Jugo, jehož tělo přirozeně produkovalo enzym, který spouští stav, na kterém jsou prokleté pečetě založené. Rozdíl mezi Orochimarovými pečetěmi a čistým enzymem jsou účinky, které mají: zatímco prokletá pečeť se dá ovládat, čistý enzym v člověku vyvolává nekontrolovatelný vztek. Ani Jugo nebyl schopen tyto účinky ovládat.
Zdroj:www.naruto-sasuke-sakura.blog.cz. Koukněte tam je to dost dobrej blog.

TaiJutsu

26. srpna 2007 v 22:26 | Trey |  Naruto - Jutsu
Taijutsu (体術 - techniky těla nebo boj z blízka, čteme "taidžucu") jsou všechny techniky, které mají svůj základ v bojových uměních nebo se zakládají na přirozených lidských schopnostech. Jinými slovy taijutsu je technika, při které uživatel používá svou životní sílu přímo místo toho, aby ji převáděl na chakru, díky které může provádět ninjutsu nebo genjutsu techniky. To znamená, že použítí jakékoli taijutsu techniky je mnohem rychlejší než použít ninjutsu nebo genjutsu technik.
V některých případech se využívá chakra, aby se zesílily účinky použité taijutsu techniky. To obzvláště využívají členové klanu Hyuuga ve své technice Juuken (Vznešená pěst, čteme "džůken"). Ale všeobecně vzato, uživatel taijutsu zřídkakdy užívá chakru ve svých útocích. Jedním ze specialistů na taijutsu styl boje je Rock Lee (asi hlavně proto, že jiná jutsu ani používat nemůže).
Seznam Taijutsu
Název JPikona řazeníNázev CZTyp
Asa KujakuRanní pávúroveň S
Dainamikku-EntoriiDynamický nástupúroveň D
Gan GekiRána balvanemúroveň A
Hakke Hyaku Nijuuhachi ShouHmat 128 úderůúroveň A
Hakke KuushouVzdušná dlaňúroveň A
Hakke Rokujuuyon ShouHmat 64 úderůúroveň C
Hakkeshou KaitenVír proroctvíbez úrovně
Kabenuke no JutsuProchazení zdíúroveň D
Konoha SenpuuTornádo z Listovéúroveň D
Kujaku Senpuu SenPaví tornádoúroveň A
Nikudan SenshaMasový tankúroveň C
RonshouDrtící pěstúroveň B
Sakura Fubuki no JutsuSakuřina Bouře Třešňových Květůúroveň D
Sennen GoroshiTisíc Let Bolestiúroveň E
Shishi RendanLví Kombobez úrovně
Shou Geki ShouRostoucí náraz dlaněúroveň A
ShoushitsuKolenoúroveň D
Shugohakke Rokujuuyon ShouOchrana 64 úderů proroctvíneznámé
Tokkenútok ramenemúroveň C
TsuugaOstrý tesákúroveň C
Uzumaki Naruto RendanUzumaki Naruto Komboúroveň B
Yanagi no MaiTanec vrbKekkei Genkai

NinJutsu

26. srpna 2007 v 22:26 | Trey |  Naruto - Jutsu
Ninjutsu (忍術 - Ninja techniky, čteme "nyndžucu" nebo nindžucu") je nejasný termín, který odkazuje na téměř jakoukoli techniku, při které se používá chakra a která umožňuje uživateli dělat něco, co by za jiných okolností dělat nemohl. Avšak ne jako genjutsu, které pomáhá vytvářet iluze, účinky ninjutsu jsou reálné. Při ninjutsu technikách se musí používat chakra a většinou i ruční pečetě,aby byly účinné. Rukama se tvoří jednotlivé pečetě daného ninjutsu a během toho se shromažďuje potřebná chakra. I když jak se zdá, tak zkušený ninja nemusí u jednodušších ninjutsu používat pečetě a zvládá je jen pomocí své vůle. Některá ninjutsu jsou označována jako živelná ninjutsu a jsou rozdělena podle živlu (země, oheň, blesk, voda, vítr), který využívají.
Prokleté pečetící techniky (呪印術 - Juin jutsu, čteme "džuin džucu") jsou techniky, při kterých se využívají speciální prokleté pečetě. Pomocí těchto pečetí se dá člověk ovládat nebo tyto pečetě mají jiné nepřirozené účinky na zasaženou osobu. Sem patří například prokletá pečeť klanu Hyuuga.
Pečetící techniky (封印術 - Fuuin jutsu) jsou techniky, které umožňují "zapečetit" něco do předmětu nebo do živého tvora. Nejběžnější použití těchto technik je zapečeťování zbraní nebo jiných objektů do svitků, aby jich bylo možné nosit velké množství. Pomocí Fuuin jutsu byl například zapečetěn Kyuubi do Naruta.
Seznam Ninjutsu
Název JPikona řazeníNázev CZTyp
AmaterasuBůh Slunceúroveň S
Baika no JutsuZvětšovací jutsubez úrovně
Bubun Baika no JutsuČástečné multi zvětšeníbez úrovně
Bunshin DaibakuhaZářící Nebeúroveň A
ChidoriTisíc Ptákůúroveň A
Chidori NagashiProud tisíce ptákůúroveň S
Daijigoku no JutsuTechnika Larvy Mravkolovkaúroveň B
Daisan no MeTřetí okobez úrovně
DokugiriOtrávená mlhaúroveň B
Doton Kekkai: DoroudomuŽivel země: Kobka nicotyúroveň A
Doton: Doryuu DangoŽivel země: Hliněná kouleúroveň A
Doton: Doryuu TaigaŽivel země: Řeka pohyblivého bahnaúroveň B
Doton: DoryuudanŽivel země: Střely draka zeměúroveň A
Doton: DoryuuhekiŽivel země: Zemní Stěnaúroveň A
Doton: Shinjuu Zanshu no JutsuŽivel země: Skryté stětí hlavyúroveň D
Doton: Yomi NumaŽivel země: Bažina Podsvětíúroveň A
Fuuma Shuriken, Kage FuushaShuriken větrného démona, Stínový mlýnúroveň D
Fuuton: Mugen Sajin DaitoppaVětrný živel: Nekonečná prudká písečná bouřeúroveň A
Fuuton: RenkuudanŽivel vítr: Stlačená vzduchová kouleúroveň S
Fuuton: Tatsu no OshigotoŽivel vítr: Drtivý tlakúroveň B
Gamaguchi ShibariPast žabí tlamyúroveň S
Hari JizouJehlový strážceneznámé
Henge no jutsuTechnika přeměnyúroveň E
Hyouro no JutsuTechnika Ledového Vězeníúroveň B
Hyouton: Haryuu MuukoŽivel led: Průrazný divoký tygrúroveň A
Hyouton: Itsukaku HakuegeiŽivel led: Bílá velryba jednorožecúroveň B
Hyouton: Kokuryuu BoufuusetsuŽivel led: Sněhová Bouře Černého Drakaúroveň A
Hyouton: Rouga Nadare no JutsuŽivel led: Technika Rougi Nadarehoúroveň A
Hyouton: Tsubame FubukiŽivel led: Útok Vlaštovkyúroveň B
Ikazuchi no KibaIkazuchiho tesákyúroveň A
Inuzuka Ryuu Jinjuu HengeKombinovaná přeměna člověk-zvířeúroveň B
Inyu ShoumetsuTajná Technika Léčeníúroveň A
Jibaku MandaraSvětelná cesta osvíceníúroveň A
Jouro SenbonDéšť tisíce jehelúroveň C
Jutsu ShouNeutralizace technikyneznámé
Juujin BunshinKlon člověk-zvířeúroveň D
Kage Bushin no JutsuStínový klonúroveň B
Kage Kubi Shibari no JutsuStínová škrtící technikaúroveň B
Kage Mane no JutsuTechnika stínového ovládáníúroveň B
KamaitachiVětrné ostříúroveň B
Kao Utsushi no JutsuTechnika Kopírování Tvářeneznámé
Katon: Gamayuu EndanOheň, ohnivá střela z ropušího olejeúroveň S
Katon: Goukakyuu no JutsuŽivel oheň: Technika velkolepého fireballuúroveň C
Katon: Housenka no JutsuŽivel oheň: Technika ohnivých koulíúroveň A
Katon: Karyuu-EndaŽivel oheň : Dračí ohnivá střelaúroveň B
Katon: Kasumi Engo no JutsuŽivel oheň: Technika Tanec v mlzeúroveň C
Katon: Ryuuka no JutsuŽivel oheň: Technika ohnivého drakaúroveň C
Kawara ShurikenShuriken z tašekúroveň A
Kawarimi no JutsuPřemisťovací technika (Náhrada)úroveň E
Kibaku NendoVybuchujíci jílneznámé
Kirigakure no JutsuKrytí mlhouúroveň B
Kongou RouhekiNeproniklnutelná klecbez úrovně
Konoha Gouriki SenpuuSilné tornádo z Listovéúroveň B
Kuchiyose no JutsuTechnika přivoláníúroveň C
Kujaku MyouhouTajemná Paví Technikaúroveň S
Kujaku Myouhou: KemonoTajemná paví technika: Bestieúroveň S
Kumo MayuPavoučí kokonúroveň S
Kumo NenkinZlatý pavučinový ostenúroveň A
Kumo SoukaiZvětšující se pavučinaúroveň A
Kuro TatsumakiČerné Tornádoúroveň C
Makyou HyoushouZrcadla ledového krystaluKekkei Genkai
Mikazuki no MaiTanec půlměsíceúroveň A
Mizu Bunshin no JutsuTechnika Vodního klonuúroveň C
Moku Bunshin no JutsuDřevěný klonúroveň D
Mushi Bunshin no JutsuHmyzové klonybez úrovně
Nejuu seigoZlatý šípúroveň A
Nikudan Hari SenshaPichlavá lidská dělová kouleúroveň B
Ninpou FuusajinPrašný vítrúroveň B
Ninpou KumoshibariPavoučí síťúroveň A
Ninpou Souzou SaiseiRegeneraceúroveň S
Oboro Bunshin no JutsuTechniká mlžných klonůúroveň D
Oodama RasenganObří rotující sféraúroveň S
Raigeki no YoroiBrnění z bleskuúroveň A
Raijingu SandaaZuřivý bleskneznámé
RaikiriOstří bleskuúroveň S
Raizou Ikazuchi wo UtteÚder Bleskuúroveň A
RasenganRotující Sféraúroveň A
Ryuu SabakuryuuProudící pouštní drakúroveň A
Sabaku FuyuuPouštní závěsneznámé
Sabaku RouPouštní vězeníneznámé
Sabaku SousouPouštní rakevúroveň A
Sabaku TaisoPouštní pohřebúroveň A
Saikou Zettai Hougeki, Shukaku no HoukouUltimátní absolutní útok, Shukakův oštěpúroveň A
Sensatsu SuishouLetící voda tisíce smrtíúroveň B
ShikomishindanStřelba přichystaných jehelúroveň C
Shikon no JutsuTechnika mrtvé dušeúroveň B
Shikyaku no JutsuČtyřnohé jutsuúroveň D
Shinranshin no Jutsutechnika rozrušní těla i mysliúroveň B
Shishi EnjinČtyř-fialové plamenné poleúroveň A
Shuriken Kagebunshin no JutsuStínová Kopie Shurikenuúroveň A
Soujasousai no JutsuDvojitý Hadí Zabijákúroveň A
SoushouryuuVyvolání dvojitých drakůúroveň C
SoushuuhaÚtok ovládanými nožiúroveň C
SoutourouDvojhlavý vlkúroveň A
Suirou no JutsuTechnika vodního vězeníúroveň C
Suiton: Bakusui ShouhaŽivel voda: Výbušná Vodní rázová vlnaúroveň S
Suiton: Daibakufu no JutsuŽivel voda: Technika vodní explozeúroveň B
Suiton: Kokuu no JutsuŽivel voda: Černý déšťúroveň C
Suiton: SuigadanŽivel voda: Vodní tesáková Střelaúroveň B
Suiton: Suikodan no jutsuŽivel voda: Technika žraločí střelyúroveň B
Suiton: Suiryuudan no JutsuŽivel voda: Technika vodního dračího šlehuúroveň B
Suiton: SuishouhaŽivel voda: Vodní Vlnaúroveň A
Suiton: TeppoudamaŽivel voda: Kulka z vodní pistoleúroveň S
Suna no YoroiPísečné brněníbez úrovně
Suna RaishinHromový bůh pískuúroveň A
Suna ShigurePísečný déšťúroveň A
Tajuu Kage Bunshin no JutsuMulti stínové klonové jutsuúroveň A
Tanuki Neiri no JutsuTechnika předstíraného spánkubez úrovně
Thunder UpBleskový úderneznámé
Torneedo RaitoninguTornádový bleskneznámé
UtakataPomíjivostúroveň A
Zesshi NensanKyselina z pusyúroveň A

GenJutsu

26. srpna 2007 v 22:25 | Trey |  Naruto - Jutsu
Genjutsu (幻術 - techniky iluzí, čteme "gendžucu") jsou techniky, které užívají chakru v nervové soustavě oběti a pomocí této chakry vytvářejí iluze. Pro ninji se zvláštními schopnostmi, jako je Sharingan klanu Uchiha, nebo pro ninji s vysokou inteligencí, je používání genjutsu nebo obrana před genjutsu mnohem snadnější, protože klíčem k úspěchu v genjutsu je pozornost k detailům. Genjutsu, které je nejčastěji vidět, je jednoduché vytváření iluzí. Toto genjutsu způsobuje, že osoba (cíl útoku) cítí, slyší, vidí, ochutnává nebo nahmatává věci, které ve skutečnosti nejsou jen proto, aby s ní mohlo být manipulováno. Jinými slovy, genjutsu ovlivňuje všech pět smyslů. Lidé pod vlivem genjutsu buď zůstanou stát na místě nebo ztratí vědomí, to závisí na tom, jestli jsou schopni rozpoznat, že jsou v genjutsu, a jak se mu dokáží bránit.
Existuje několik způsobů, jak se bránit genjutsu. Protože genjutsu používá chakru oběti proti ní, může obět zrušit genjutsu tím, že přeruší tok své vlastní chakry. To se nazývaný Genjutsu Kai (幻術解 - Uvolnění Genjutsu). Další možnost, jak zrušit působení genjutsu, je intenzivní bolest (ale ta nesmí být způsobena genjutsu), což jsme mohli vidět v souboji mezi Narou Shikamarem a Tayuyou, kdy Shikamaru použival svůj vlastní stín, aby si zlomil prst, a tím zrušil působení Tayuyina Démonického flétnového iluzorního genjutsu. Dále ještě může zrušit genjutsu další osoba pouhým fyzickým kontaktem s obětí. Obtížnost uvolnění genjutsu určuje jeho úroveň.
Seznam Genjutsu
Název JPikona řazeníNázev CZTyp
Kokuangyou no JutsuNekonečná tmaúroveň A
Magen: Jigoku Kouka no JutsuDémonická iluze: Technika sestupu do peklaúroveň C
Magen: Kokoni Arazu no JutsuDemonická iluze: Falešné okolíúroveň C
Magen: Kyouten ChitenDémonická iluze: Země a Nebe - Změnabez úrovně
TsukuyomiMěsíční ČtenářKekkei Genkai

Jutsu

26. srpna 2007 v 22:22 | Trey |  Naruto - Jutsu
V anime i manze se slovo jutsu (čteme "džucu") spojuje s dovedností ninji, kterou nemůže normální člověk vykonávat. K používaní jutsu je nutná manipulace s chakrou a někdy různé ruční pečetě (používá se 12 typů pečetí). Všeobecně jsou jutsu neboli techniky rozděleny do tří kategorií: genjutsu, ninjutsu a taijutsu. Ninjutsu má dvě podkategorie: pečetící techniky a prokleté pečetící techniky, což jsou techniky, které se využívají k tvoření pečetí pro různé účely. Také sem patří kekkei genkai, což ve skutečnosti nejsou jutsu, ale geneticky zděděné schopnosti, které jsou ovládané jen určitými klany. Některé techniky jsou založené na kekkei genkai, jako například Tsukuyomi (Měsíční čtenář) Uchihy Itachiho, a jsou považované za Hiden jutsu ( 秘伝術 - tajemné techniky).
Techniky se dělí podle obtížnosti nebo podle schopností nezbytných k jejich provádění. Oficiálně se techniky dělí do šesti tříd, ale existují také dvě neoficiální třídy, do kterých se řadí mimořádné techniky. Třída techniky vždy neznamená, že technika zařazená v nižší třídě je méně účinná než technika ve vyšší třídě. Toto rozdělení je podle obtížnosti vykonání jednotlivých technik. Celková účinnost technik velkou měrou závisí na schopnostech jednotlivých ninjů. Dvě neoficiální třídy jsou Hiden jutsu a Kinjutsu (禁術 - zakázané techniky). Hiden jutsu jsou techniky, které se dědí z jedné generace na druhou v rámci jednoho klanu. Tyto techniky nejsou řazeny do oficiálních tříd, protože mimo daný klan nikdo neví, jak je vykonávat. Kinjutsu, na druhé straně, jsou často techniky, které byly v oficiálních třídách, ale je zakázano se jakoukoli z těchto technik učit nebo ji vykonávat. Techniky mohou být označeny jako Kinjutsu, pokud způsobují velká zranění jejich uživateli, jako třeba technika Hachimon (čteme "Hačimon" - Otevření osmi bran), nebo pokud jsou tyto techniky již ve své podstatě temné a zlověstné, jako jsou ty, které používá Orochimaru.
Oficiální rozdělaní technik do tříd:
Třída E: úroveň student Akademie
Třída D: úroveň Genin
Třída C: úroveň Chuunin
Třída B: úroveň Jounin
Třída A: úroveň Kage nebo Jounin
Třída S: Skryté techniky: extrémní úroveň
Seznam Jutsu
Název JPikona řazeníNázev CZTřídaUživatel
Baika no JutsuZvětšovací jutsNinjutsuKlan Akimichi
Bubun Baika no JutsuČástečné multi zvětšeníNinjutsuAkimichi klan
Bunshin DaibakuhaZářící NebeTřída A | NinjutsuUchiha Itachi
ChidoriTisíc PtákůTřída S | Třída A| NinjutsuHatake Kakashi, Uchiha Sasuke
Chidori NagashiProud tisíce ptákůTřída S | NinjutsuUchiha Sasuke
Dainamikku-EntoriiDynamický nástupTřída D | TaijutsuMaito Gai, Rock Lee
Daisan no MeTřetí okoNinjutsuGaara
Fuuka HooinPlán Zapečetění OhněFuuin Jutsu | Třída BJiraiya
Fuuma Shuriken, Kage FuushaShuriken větrného démona, Stínový mlýnTřída D | NinjutsuUchiha Sasuke
Hakke Hyaku Nijuuhachi ShouHmat 128 úderůTřída A | TaijutsuHyuuga Neji, Hyuuga Hiashi
Hakke Rokujuuyon ShouHmat 64 úderůTřída C | TaijutsuHyuuga Neji, Hyuuga Hinata, Hyuuga Hiashi
Hakkeshou KaitenVír proroctvíTaijutsuHyuuga Neji, Hyuuga Hiashi
Hari JizouJehlový strážceNinjutsuJiraiya
Jutsu ShouNeutralizace technikyNinjutsuSarutobi (Třetí hokage)
Juujin BunshinKlon člověk-zvířeTřída D | NinjutsuInuzuka Kiba + Akamaru
Kabenuke no JutsuProchazení zdíTřída D | TaijutsuRock Lee
Katon: Goukakyuu no JutsuŽivel oheň: Technika velkolepého fireballuTřída C | NinjutsuSasuke Uchiha, Hatake Kakashi, Jiraiya
Katon: Ryuuka no JutsuŽivel oheň: Technika ohnivého drakaTřída C | NinjutsuSasuke Uchiha, Anko Mitarashi
Kibaku NendoVybuchujíci jílNinjutsuDeidara
Kisei Kikai no JutsuParazitní démonická demoliční technikaKekkei GenkaiSakon, Ukon
Kokuangyou no JutsuNekonečná tmaGenjutsuPrvý Hokage, Druhý Hokage
Kongou RouhekiNeproniklnutelná klecNinjutsuEnma
Kuchiyose no JutsuTechnika přivoláníTřída C | NinjutsuVšichni nad úroveň genina
Magen: Kyouten ChitenDémonická Iluze: Země a Nebe - ZměnaGenjutsuUchiha Itachi
Mikazuki no MaiTanec půlměsíceTřída A | NinjutsuGekkou Hayate
Moku Bunshin no JutsuDřevěný klonTřída D | NinjutsuYamato
Oboro Bunshin no JutsuTechniká mlžných klonůTřída D | NinjutsuKagari, Oboro, Mubi
Oiroke no jutsuSexy technikaTřída EUzumaki Naruto, Konohamaru
RaikiriOstří bleskuTřída S | NinjutsuHatake Kakashi
Sennen GoroshiTisíc Let BolestiTřída E | TaijutsuHatake Kakashi, Uzumaki Naruto
ShikomishindanStřelba přichystaných jehelTřída C | NinjutsuShizune
Shikyaku no JutsuČtyřnohé jutsuTřída D | NinjutsuInuzuka Kiba
Shinranshin no Jutsutechnika rozrušní těla i mysliNinjutsuYamanaka klan
Shugohakke Rokujuuyon ShouOchrana 64 úderů proroctvíTaijutsuHyuuga Hinata
Soujasousai no JutsuDvojitý Hadí ZabijákNinjutsuOrochimaru, Mitarashi Anko
Suna no YoroiPísečné brněníNinjutsuGaara
Tanuki Neiri no JutsuTechnika předstíraného spánkuNinjutsuGaara
Toomegane no JutsuTechnika teleskopuTřída ASarutobi (třetí hokage)
TsukuyomiMěsíční ČtenářGenjutsuUchiha Itachi

Chakra

26. srpna 2007 v 22:17 | valchyna |  Seriál Naruto
Chakra (čteme "čakra") je základní věc, bez které není možné používat i ty nejjednodušší techniky. Je to směs energie přítomné v každé buňce těla a duchovní energie získané pomocí cvičení a díky zkušenostem. Jakmile se tyto energie smísí, začnou proudit chakrovou cirkulační soustavou, která je podobná krevní cirkulační soustavě. Touto soustavou se chakra rozvádí do všech 361 chakrových bodů v těle. S chakrou se dá manipulovat pomocí různých metod a dosáhnout tak potřebného účinku, kterého by se jiným způsobem nedosáhlo, např. chůze po vodě. Nejvíce používanou z těchto metod jsou ruční pečetě.
V závislosti na poměru, ve kterém je fyzická a duchovní energie smíchaná, lze vytvořit různé druhy chakry. Živelná chakra je nejběžnější a používá se na vykonávaní základních jutsu. Základními přírodními živly jsou země, oheň, blesk, voda, a vítr. Ninja má vždy blízký vztah k jednomu typu chakry, ale může vytvořit živelnou chakru nehledě na jeho vztah k ní. Každý živel je silnější i slabší než další živly. Pořadí je oheň, vítr, blesk, země a voda, kde každý živel je slabší než předchozí, ale je silnější než následující. Je to kruhová závislost, proto je voda slabší než země, ale je silnější než oheň.
Různé druhy kekkei genkai mohou využívat specifické živly, jako je např. dřevo a led, tím, že smísí chakru základních živlů. Normální ninjové toto nezvládnou, i když jsou schopni produkovat různé druhy chakry, nemohou je tvořit současně.

Příběh Naruta

26. srpna 2007 v 21:37 | valchyna |  Seriál Naruto
Uzumaki Naruto je kluk, sirotek, ze Skryté Listové vesnice, je uřvaný, hyperaktivní a neustále se snaží získat uznání od ostatních. Jeho snem je stát se šéfem vesnice, tak zvaným Hokagem. Příběh začíná tím, že Naruto dokončí zkoušku na ninja akademii a stane se tak ninjou. V týmu s ostatními plní různé více či méně nebezpečné mise (od venčení psů až po zabíjení super nebezpečných zločinců). Naruto je na začátku velmi neoblíbený, protože je do něj zapečetěný démon Kyuubi (liščí démon), který vyvraždil půl Listové vesnice. On sám to až do svých 12 nevěděl. Postupně se ale s ostatními sbližuje a vytGood Videa

25. srpna 2007 v 23:54 | Trey |  Naruto - Videa

Ino

25. srpna 2007 v 23:26 | Trey |  Naruto - obrázky

Společné

25. srpna 2007 v 22:31 | Trey |  Naruto - obrázky